ster Tools verification code here

breaking news

W REGIONIE: Znacznie bliżej do budowy kolejnego odcinka drogi S 17

Wrzesień 30th, 2015 | by redaktor
W REGIONIE: Znacznie bliżej do budowy kolejnego odcinka drogi S 17
Wiadomosci
0

Wojewoda Wojciech Wilk przekazał informację o podpisaniu przetargu na wykonanie projektu i budowę kolejnego odcinka drogi ekspresowej S 17 na odcinku Lublin – Warszawa.

Podpisano umowy na zaprojektowanie i budowę dwóch odcinków o łącznej długości 25,2 km. Ich wykonawcą jest firma Budimex. Kierowcy z nowej drogi skorzystają w połowie 2019 roku.

Realizację odcinka od Grawolina do granicy województw podzielono na dwa mniejsze zadania: od obwodnicy Garwolina do końca obwodnicy Gończyc o długości 12,2 km oraz od obwodnicy Gończyc do granicy województw o długość 13 km. Na oba odcinki najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Budimex. Wartość pierwszego odcinka to ok. 288,5 mln zł, a drugiego 313,6 mln zł. Czas realizacji 34 miesiące (w trakcie prac budowalnych nie wlicza się okresów zimowych od 15 grudnia do 15 marca), a okres gwarancji 10 lat.

Realizacja będzie prowadzona w trybie projektuj i buduj co oznacza iż wykonawca opracuje dokumentację projektową, uzyska decyzję o Zezwoleniu na Realizację Inwestycji Drogowej (na przełomie 2016 i 2017 roku), a następnie wybuduje trasę. Po wydaniu przez wojewodę decyzji ZRID rozpocznie się ustalanie wysokości odszkodowań za tereny przejęte pod budowę i wypłata odszkodowań. Prace w terenie powinny ruszyć wiosną 2017 roku. Przed oddaniem do ruchu wykonawca opracuje dokumentację powykonawczą oraz uzyska decyzję dopuszczenia do użytkowania drogi. Nawierzchnia drogi ekspresowej wykonana będzie w technologii betonu cementowego.

Źródło: Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, www.lublin.uw.gov.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *