ster Tools verification code here

breaking news

W REGIONIE: Wojewódzkie obchody Dnia Skarbowości

W REGIONIE: Wojewódzkie obchody Dnia Skarbowości

Wrzesień 30th, 2015
Lubelszczyzna

Wojewódzkie obchody Dnia Skarbowości odbyły się 22 września 2015 roku w siedzibie Izby Skarbowej w Lublinie. Uroczystości te zaszczycił Wojciech Wilk – Wojewoda Lubelski, który odznaczył pracowników lubelskiej skarbowości medalami nadanymi przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. Dzień Skarbowości jest okazją do podziękowania pracownikom tych służb. Dyrektor Izby Skarbowej w Lublinie wskazał, że mamy bardzo dobrą kadrę pracowników. Zaznaczył również, że – Praca w skarbowości wiąże się nie tylko z funkcją fiskalną ale również z funkcją usługową wobec naszych klientów. Dokładamy starań aby tworzyć administrację profesjonalną i przyjazną podatnikom.

22 września 2015 roku odbyły się wojewódzkie obchody Dnia Skarbowości. Na tę uroczystość zaproszono gości, osoby którym wręczono odznaczenia państwowe, naczelników urzędów skarbowych pracowników oraz kadrę kierowniczą izby. Moderatorem spotkania był Jarosław Edeński Wicedyrektor Izby Skarbowej w Lublinie.
Uroczystość rozpoczął Dyrektor Izby Skarbowej w Lublinie Tadeusz Gawda, który przywitał gości: Wojewodę Lubelskiego Wojciecha Wilka, Dyrektora Administracji Podatkowej Ministerstwa Finansów Janusza Janowskiego i współgospodarza uroczystości Dyrektora Urzędu Kontroli Skarbowej w Lublinie Tomasza Maruszewskiego.
Pan Dyrektor podziękował wszystkim pracownikom zatrudnionym w skarbowości za ich rzetelną i solidną pracę. Następnie głos zabrali – Wojciech Wilk Wojewoda Lubelski, Janusz Janowski Dyrektor AP w Ministerstwie Finansów oraz Tomasz Maruszewski Dyrektor UKS w Lublinie. Wojewoda Lubelski Wojciech Wilk pogratulował odznaczonym i wszystkim pracownikom administracji podatkowej i kontroli skarbowej. Zaznaczył, że mimo zadań fiskalnych, nie zawsze lubianych przez nasze społeczeństwo, widoczne są pozytywne zmiany, jakie wprowadza nasza administracja. Jesteśmy coraz częściej postrzegani jako profesjonalna administracja. Dyrektor AP Janusz Janowski również złożył podziękowania i gratulacje nagrodzonych medalami jak i wszystkim pracownikom zatrudnionych w administracji podatkowej i kontrolnej. Natomiast Tomasz Maruszewski Dyrektor UKS w Lublinie przedstawił zadania jakie są w kompetencji tego organu.
Zebrani zostali zapoznani z prezentacją dotyczącą „Strategii Rozwoju Administracji Podatkowej”, którą prezentowali: Mirosław Frąk Wicedyrektor IS w Lublinie i Marta Szpakowska rzecznik prasowy.
Po prezentacji nastąpiła uroczystość wręczania medali. Z okazji Dnia Skarbowości pracownicy zostali uhonorowani medalami za Długoletnią Służbę oraz Odznakami Honorowymi za Zasługi dla Skarbowości RP. Medale za Długoletnią Służbę przyznaje Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, jako nagrodę za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej w służbie Państwa.
W imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej medale te wręczył Wojciech Wilk Wojewoda Lubelski. W 2015 roku odznaczono 11 pracowników medalami i 4 pracowników otrzymało Odznaki Zasłużony dla Skarbowości.

Źródło: www.lublin.apodatkowa.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *