ster Tools verification code here

breaking news

Trwa policyjna akcja Znicz 2015

Trwa policyjna akcja Znicz 2015

Listopad 1st, 2015
Wiadomosci

Trwa policyjna akcja Znicz 2015. Dla policjantów to czas wytężonej służby – wszystko po to, aby zapewnić bezpieczeństwo podróżującym. Policjanci kierują ruchem w okolicach cmentarzy, wskazują miejsca parkingowe, pomagają pieszym bezpiecznie przejść przez ulice. Będziemy także prowadzić kontrole na drogach. Podczas dwóch pierwszych dni akcji Znicz 2015 na drogach Lubelszczyzny doszło do 8 wypadków, w których 3 zginęły a 11 odniosło obrażenia. Odnotowaliśmy 136 kolizji drogowych, zatrzymanych zostało ponad 30 nietrzeźwych kierujących.
W tym roku, tak jak i w latach poprzednich, w trakcje akcji Znicz 2015, służbę pełni więcej patroli, szczególnie na drogach dojazdowych do miast i w okolicach cmentarzy. Funkcjonariusze kierują ruchem ulicznym, bowiem przy największych nekropoliach są zmiany w organizacji ruchu, wskazują miejsca parkingowe, pomagają pieszym bezpiecznie pokonać przejścia.
W godzinach popołudniowych i wieczornych rozpoczną się z kolei powroty. Kierowcy, którzy wyruszą w podróż muszą liczyć się ze wzmożonymi kontrolami. Funkcjonariusze sprawdzą, czy kierujący stosują się do przestrzegania ograniczeń prędkości na drogach. Podczas wzmożonych kontroli policjanci będą sprawdzać także czy podróżujący mają zapięte pasy bezpieczeństwa, a dzieci przewożone są w fotelikach bezpieczeństwa. Policjanci będą zwracali także uwagę na stan techniczny pojazdów, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz stan trzeźwości kierujących. Jazda z nadmierną prędkością, nieprawidłowe wyprzedzanie, wymuszanie pierwszeństwa przejazdu, to wykroczenia regularnie popełniane przez kierujących, które przyczyniają się do wzrostu liczby wypadków i kolizji drogowych. Dodatkowo brawura, brak wyobraźni i jazda bez zapiętych pasów bezpieczeństwa są również nieodłącznym elementem niewłaściwego zachowania podczas jazdy.
Osoby piesze muszą pamiętać o odblaskach i o tym, że w przypadku braku chodnika należy korzystać z pobocza lewej strony drogi. Każde gwałtowne wejście na jezdnię także zza pojazdu, przebieganie lub przekraczanie jej w miejscu niedozwolonym może zakończyć się tragicznie.
Podczas dwóch pierwszych dni akcji Znicz 2015 na drogach województwa doszło do 8 wypadków, w których 3 zginęły a 11 odniosło obrażenia. Odnotowaliśmy 136 kolizji drogowych, zatrzymanych zostało ponad 30 nietrzeźwych kierujących.

Źródło: Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *