ster Tools verification code here

breaking news

Lubelskie na Tour Salonie w Poznaniu

Lubelskie na Tour Salonie w Poznaniu

Październik 23rd, 2015
Lubelszczyzna

Dużym sukcesem zakończyła się promocja naszego regionu na Targach Regionów i Produktów Turystycznych TOUR SALON w Poznaniu. Lubelskie było widoczne podczas trzydniowej wystawy (15-17 października 2015) na stoisku regionalnym oraz na znacznie bardziej okazałym stoisku Szlaku Rowerowego Polski Wschodniej Green Velo. Nasz region i jego przedstawiciele zdobyli też kilka prestiżowych nagród i wyróżnień.

Regionalne stoisko, zorganizowane przez Departament Promocji i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego, obsługiwali nie tylko urzędnicy, ale także specjaliści turystycznej promocji z wielu instytucji i organizacji: Lubelskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, Lokalnych Organizacji Turystycznych – „Kraina Lessowych Wąwozów”, „Roztocze”, „Zamość i Roztocze”, miasta Zamość i Zamojskiego Centrum Informacji Turystycznej i Historycznej, Centrum Informacji Turystycznej w Białej Podlaskiej oraz Starostwa Powiatowego we Włodawie.

Wśród gości odwiedzających regionalne stoisko nie brakowało osób, w tym wielu mieszkańców Poznania i Wielkopolski, którzy dość dobrze pamiętają Lublin z czasów studiów, służby wojskowej lub firmowych wyjazdów. Poza stolicą regionu znają jeszcze kilka innych miejsc, szczególnie Zamość, Kazimierz Dolny, Nałęczów. Nic dziwnego, że większość pytań dotyczyła właśnie tych miejsc i organizowanych w nich festiwali i innych masowych imprez kulturalnych. Były też pytania o miejsca i produkty turystyki rodzinnej oraz zorganizowanej dla grup dzieci i młodzieży. Spore zainteresowanie wzbudzały oferty nowych rodzinnych parków rozrywki i rekreacji, jak Zoom Natury w Janowie Lubelskim, czy Magiczne Ogrody w Janowcu.

Magiczne Ogrody Rodzinny Park Tematyczny w Janowcu zostały jednym z 10 laureatów ogólnopolskiego Konkursu Na Najlepszy Turystyczny Produkt Roku 2015. Certyfikaty wręczali: Rafał Szmytke – prezes Polskiej Organizacji Turystycznej i Martyna Wojciechowska – szefowa National Geographic Traveler. To cenione pismo rozstrzygnęło na targach także swój plebuscyt internetowy „7 nowych cudów Polski”. Laureatem pierwszego miejsca został Pałac Potockich w Radzyniu Podlaskim. A na fotograficznej wystawie prezentującej cudowne miejsca z poprzednich edycji plebiscytu targowi goście mogli oglądać m.in. Pałac Zamoyskich w Kozłówce.
Ważnym i widocznym elementem targowej promocji naszego regionu było stoisko Szlaku Rowerowego Polski Wschodniej Green Velo. Przypomnijmy, że powstający obecnie szlak jest największym tego typu projektem w kraju – trasa o długości prawie 2 tys. km przebiega przez pięć województw: warmińsko-mazurskie, podlaskie, lubelskie, podkarpackie i świętokrzyskie. Nas region jest liderem w realizacji szlaku, który w Lubelskiem przebiega przez Dolinę Bugu, Polesie, Pagóry Chełmskie i Roztocze, a dodatkowo wytrasowano alternatywny łącznik z Roztocza przez Puszczę Solską w kierunku Wisły i Sandomierza.

Warto dodać, że obok oficjalnego stoiska Regionu Lubelskiego oraz międzyregionalnego Green Velo, nasz region reprezentowały jeszcze na własnych stoiskach – powiat rycki oraz gminy Gorzków, Mełgiew, Piaski, Rybczewice, Spiczyn i Wólka położone na Szlaku Jana III Sobieskiego.

www.lubelskie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *